
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 50 Ω |
| Frequency | 100 MHz |
| Interface | |
| Insertion Loss (dB) | 0.55 dB |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Turn-On Delay Time | 220 ns |
| Turn-Off Delay Time | 190 ns |
| Operating Supply Current | 30 µA |
| Data Rate | |
| Throw Configuration | SP3T |
| Current - Receiving | |
| Current - Transmitting | |
| Output Power | |
| Supply Voltage | 2.5 V to 5.5 V |
| IIP3 | 57 dBm |
| Sensitivity (dBm) | |
| Isolation | 35 dB |
| Frequency Range | 100 MHz to 3.5 GHz |
| RF Type | 802.11b/g Bluetooth |
| Circuit Type | SP3T |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
